Po západočeském derby se indiáni znovu představí před svými fanoušky, nyní se bude jednat o derby Škodovek.

22. srpna 2024
přátelské utkání

Bruslařům se na západě Čech daří. Indiáni totiž před svými fanoušky Mladou Boleslav v posledních dvaceti vzájemných duelech porazili pouze osmkrát. Za tři body pak dokonce jen čtyřikrát! Jak si oba celky povedou nyní?

Z tábora soupeře
Oba celky mají již v přípravě v zádech tři přípravné duely. Bruslaři na úvod letních duelů přehráli 7:4 Litoměřice a naposledy na ledě Mountfieldu uspěli 4:2. To Škoda v premiéře skolila 1:0 v nájezdech Spartu a naposledy v derby s Karlovými Vary padla 2:4. Chybějící duel obou celků byl ten vzájemný.

Po bezbrankové úvodní třetině domácí otevřeli skóre, když se explzeňský Rekonen prosadil svižnou střelou ke vzdálenější tyči z plné jízdy z pravého kruhu. Jenže brzy na to fauloval Buchtele, čehož ranou z první k bližší tyči využil z levého kruhu Christophe Lalancette. Duel následně v osmačtyřicáté minutě rozsekl Adrián Holešinský, jenž do pravého horního růžku poslal z vrcholu levého kruhu svou výstavní bombu. Definitivní podobu skóre dal navíc střelou do prázdné v poslední minutě zápasu Tim Söderlund.

Rozpis přípravných duelů indiánů
13.8.2024 HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 1:0sn

15.8.2024 BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 1:3

20.8.2024 HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:4

22.8.2024 HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 17:30 - Vstupenky ZDE!

27.8.2024 HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 17:30 - Vstupenky ZDE!

30.8.2024 Eispiraten Crimmitschau - HC Škoda Plzeň 19:30

3.9.2024 HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 17:30

6.9.2024 HC Škoda Plzeň - Eispiraten Crimmitschau 19:00 - Vstupenky ZDE!

12.9.2024 Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 17:30

Výsledky posledních zápasů
HC Škoda Plzeň 2
HC Energie Karlovy Vary 4
(0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 30. Holešinský (Simon, Schleiss), 50. Urban (Šiler) – 37. Kružík, 43. Šír (Koffer), 56. Čihař (Černoch), 59. Redlich.
HC Škoda Plzeň: Malík (Hrenák) – Skok, Merezhko, Piskáček, Pšenička, Kvasnička, Malák, Brůna – Södelrund, Lev, Archambault – Schleiss, Simon, Holešinský – Matýs, Mertl, Hauser – Šiler, Urban, Mužík.

Mountfield HK 2
BK Mladá Boleslav 4
(1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Batna (Šťastný), 34. Pokorný (Lang) – 7. Pavlík, 31. Dvořáček (Gewiese, Lintuniemi), 52. Hradec (Havlín, Skalický), 54. Pavlík (Doležal)
BK Mladá Boleslav: Furch (Růžička) – Pyrochta, Havlín, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík, Pavlík – Skalický, Fořt, Doležal – Rekonen, Hradec, Lakatoš – Dvořáček, Buchtele, Stránský – Malát, Závora, P. Král.