JUN: PLZ - SPA

Velký obrat dokonán! Junioři v prodloužení porazili Spartu

V bitvě dvou velkých rivalů to dlouho vypadalo na jasnou výhru pražské Sparty, Škodovka se však ve třetí třetině nadechla k velkému obratu, který zásluhou Matyáše Boráka v prodloužení dokonala a zvítězila 5:4.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

5:4p
0:1, 1:3, 3:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 20:08 Mazanec (Hořejší, Pšenička; 5/5), 46:20 Borák (Pšenička, Mazanec; 5/4), 52:34 Úbl (Koubek, Řehoř; 5/5), 57:51 Borák (Hořejší, Úbl; 5/5), 60:45 Borák (Pšenička, Úbl; 5/5) – 05:50 Novák (Malínek, Červenka; 5/5), 23:48 Bareš (M. Beran, Červenka; 5/4), 34:14 Cichoň (Tvrzník; 5/5), 39:10 Bareš (M. Beran, Novák; 5/4). Rozhodčí: Turhobr, Hucl – Malý, Rubáš. Diváci: 66. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 46:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4.

66

Houdek – Prošek, Cícha, Kocek, Skala, Tolar, Hnát, Pšenička – Úbl, Matějka, Pittr, Sabiniok, Koubek, Makovec, Hořejší, Klatovský, M. Beran, Řehoř, Mazanec, Borák.

HC Sparta Praha

Tvrzník – Cichoň, Bartoň, Červenka, M. Beran, Žižka, Reisnecker, Malínek – Pospíšil, Leinweber, Žmola, Baláž, McGovern, Novák, Stepanchuk, Fábry, Chlán, Bareš, Daníček, Odehnal.

Matyáš Úbl 1 2 3 1 0

V úvodu utkání to byla od obou mužstev velká vyčkávaná a čekalo se na chyby soupeře. Té první se dopustila obrana Sparty, když si nepohlídala Matyáše Boráka, kterého ještě z mezikruží stihl zastavil gólman Tomáš Tvrzník. A tak se na druhé straně hřiště prosadili hosté. Nahození Malínka stihl šikovně tečovat Filip Novák a poslal hosty do vedení. Momentum zápasu měla na své straně od té doby rudá skvadra, díky Štěpánu Houdkovi ale další branku nepřidala.

Úvod druhé periody patřil naopak domácímu celku, který po osmi sekundách skóroval. Aleš Mazanec dostal přihrávku na druhou modrou a přesnou ranou k tyči vyrovnal. Shodné skóre vydrželo jen necelé tři minuty, když Albert Bareš využil přesilovou hru. Záhy mohla Škodovka vyrovnat ze dvou velkých možností. Nejprve Borák nastřelil horní tyč a poté Denise Řehoře vychytal bravurním zákrokem před prázdnou bránou Tvrzník. Neproměněné šance Západočechy rázem mrzely, jelikož Pražané trestali. Radoslav Cichoň si vzal puk za vlastní bránou, prokličkoval se až do palebné pozice a střelou do teploměru překonal Houdka. Svou druhou trefu za necelých pět minut přidal hostující kapitán Albert Bareš, když opět těžil z přesilovkové souhry s Matyášem Beranem a tečoval jeho nahození do plzeňské klece. Před třetí třetinou se tak šlo do kabin za stavu 1:4.

Do ní ale vstoupila diamentrálně jinak hrající Plzeň a na ledě byl rázem králem indián. O snížení na 2:4 se postaral Matyáš Borák, když usměrnil přihrávku Pšeničky za záda Tvrzníka a využil přesilovku. Na jeho práci se povedlo navázat Matyáši Úblovi, jenž těžil ze spolupráce s Koubkem a po stahovačce mířil přesně do horního rohu z mezikruží. A vyrovnávací trefa se zrodila v 58. minutě. Matyáš Borák si zpracoval kotouč na mantinelu, vybruslil si s ním až na pravý kruh, odkud nedal Tvrzníkovi šanci střelou do horního rohu. V posledních sekundách mohla ještě modrobílá družina rozhodnout, ale po dvou dobře sehraných signálech se jí to nepovedlo.

Do nastaveného času vstupovala Plzeň s početní výhodou ze závěru třetího dějství a naložila s ní náramně. Max Pšenička opět nabil Matyáši Borákovi, který se do toho opřel a střelou na bližší tyč dokonal plzeňský obrat a završil svůj hattrick. Škodovka tak porazila pražskou Spartu 5:4 po velkém obratu.