JUN: PLZ - JIH

Junioři ve vyrovnaném utkání nestačili na Jihlavu

Přes čtyřicet minut hry jsme čekali na první branku zápasu juniorů proti jihlavské Dukle. Tu nakonec vstřelili hosté, kteří dokázali najít odpověď i na plzeňské srovnání a ze západu Čech si tak odváží vítězství 2:1.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava

1:2
0:0, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 47. M. Beran II (Mazanec, Hořejší) – 43. Vildomec (Peš, Kupčo), 54. Burkov (Kuprijanov, Chvátal).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

Rozhodčí: Battěk, Červenka – Jurak, Černohlávek

8:9
0:1
43:34
88

Houdek (Bašta) – Pšenička, Prošek, Hromádka, Cícha, Kocek, Petrov, Tolar – Klatovský, M. Beran II, Úbl – Coufal, Řehoř, Koubek – J. Matějka, Hořejší (C), Makovec – Borák (A), Sabiniok, Mazanec (A).

HC Dukla Jihlava

Frgál (Sigmund) – Vildomec, Jeletz, Löffler, Číhal, Mrtka, Pražák, J. Černý – Já. Jungwirth, Kuprijanov (C), Burkov – Peš (A), Kudrna, Chlubna – R. Váňa (A), Niederhafner, Nosek – Kupčo, Báťa, Chvátal.

Matyáš Úbl 0 0 0 0 0

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První příležitost se otevřela v osmé minutě před Kevinem Coufalem, právě bývalý hráč Dukly vyplaval sám před Frgálem, ale forhendová klička se mu nepovedla. Další možnost měla Škodovka o necelou minutu později. Matyáš Beran se šikovně uvolnil, v přečíslení předložil puk Hořejšímu, ten však trefil jen beton Dominika Frgála. Do konce třetiny už ani jedna obrana velkou šanci soupeři nenabídla, do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Ani druhá perioda gól nepřinesla, i když příležitostí měly oba týmy podstatně více. Na plzeňské straně neuspěli ve svých šancích Coufal s Borákem, na té jihlavské zase puk mezi tři tyče nedopravil Nosek ani Burkov. Bezbrankový stav tak trval až do třetího dějství.

Do něj vstoupila aktivněji domácí družina, která si chtěla dojít pro vedoucí branku. Hned ze začátku periody si indiáni vypracovali dvě tutovky, dvakrát je ale vychytal gólman Jihlavy. Ten se nejprve zaskvěl proti střele Boráka z pravého kruhu a zanedlouho bravurním zákrokem sebral branku zakončujícímu Úblovi. Neproměněné šance mohly Škodovku mrzet, jelikož Dukla využila hned tu další. Matěj Vildomec při přesilové hře nahodil kotouč na branku a ten skončil až v síti Štěpána Houdka. Z vedení se však hosté neradovali dlouho, ve 47. minutě ujel všem Matyáš Beran a střelou mezi betony srovnal. Západočeši mohli jít dokonce do vedení, ale Tadeáš Koubek v dalším samostatném úniku Frgála nepřekonal. A další nevyužitá možnost mohla mrzet indiány dvojnásob. Dukla si totiž následně zásluhou Maxima Burkova vzala vedení zpět. V závěru utkání ještě domácí tým zkusil hru bez brankáře, ale k brance to nevedlo. Jihlava si tak odváží z Plzně vítězství 2:1.