JUN: PCE - PLZ

Junioři si v Pardubicích uloupili dva perníčky!

Mladí indiáni v minulém kole zlomili sérii nezdarů, dnes o další body vyrazili bojovat na východ Čech.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

3:4p
1:1, 1:1, 1:1 – 0:1

Branky a nahrávky: 16:59 Krčál (Pumpinš, Vápeník; 5/4), 33:11 Teplý (Rolinek, Dostál; 5/5), 42:05 Teplý (Pumpinš, Rájek; 5/5) – 16:39 Mazanec (Řehoř; 4/5), 39:59 Mazanec (Šiler, Úbl; 5/4), 42:23 Šiler (Borák, Beran; 5/5), 61:38 Pšenička (Šiler, Úbl; 3/3). Rozhodčí: Pilný, Raška – Bohuněk, Landsmann. Diváci: 70. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Dynamo Pardubice

Moustafa – Kubánek, Rájek, Vápeník, Kaštánek, Oliva, Lučan, Křečan – Korec, Pumpinš, Štěpánek, Kučera, Rolinek, Teplý, Dostál, Kalužík, Burda, Krčál, Pilař, Yevtiekhov.

Černý – Hromádka, Cícha, Skala, Petrov, Pšenička, Hnát – Coufal, Šiler, Matějka, Pittr, Sabiniok, Koubek, Makovec, Klatovský, Beran, Úbl, Řehoř, Mazanec, Borák.

Jakub Hromádka 0 0 0 0 0

Opatrný úvod střetnutí rozetnula až čtyři v rychlém sledu jdoucí vyloučení, skóre se měnilo až při té poslední. I v oslabení totiž dokázali vyrazit do přečíslení Aleš Mazanec s Denisem Řehořem a prvně jmenovaný rozepsal dnešní střelecký zápis. Avšak početní výhoda Pardubic samozřejmě pokračovala, čehož po dvaceti sekundách hry využil k vyrovnání David Krčál, jenž před svatyní hostí protečoval do sítě pobídku Pumpinše z pravé strany. Do přestávky museli indiáni ještě jednou do čtyř, skóre se ale již neměnilo.

Prostřední část odšpuntoval v zajímavé pozici Vápeník, Černý jeho pokus navíc viděl až na poslední chvíli, přesto dokázal zasáhnout. Činil se ale i Moustafa tváří v tvář Koubkovi. Skóre se tak měnilo až ve druhé polovině základní hrací doby. Hrubku na obranné modré udělali indiáni, čímž vyslali do situace dva na jednoho Rolinka. Ten následně předal od pravé tyče k levé Josefu Teplému, jenž dokonal obrat v utkání. Jenže v čase 39:30 fauloval kolenem Pilař a Škoda dokázala sekundu před druhou sirénou srovnat krok. Šiler z pravé strany našel u levé tyče Aleše Mazance, jenž i přes tygří skok Moustafy rozvlnil síť.

Úvod poslední periody začal zostra. Rozehrávku Plzně dobře napadal Josef Teplý, který si rychle vyměnil puk s Pumpoinšem a následně z první z osy hřiště opět poslal své barvy do vedení. Jenže za osmnáct vteřin ihned po buly na levém kruhu útočného pásma vypálil Jakub Šiler a jak se nakonec ukázalo, poslal duel do prodloužení. To nakonec netrvalo ani dvě minuty, když svým třetím bodem v utkání oslovil Šiler z levého rohu před branku najíždějícího Maxe Pšeničku. Ten se zdál být natěsno bráněn, přesto dokázal celé střetnutí rozhodnout.

Za necelých šestnáct hodin je zde ale nový den a nový zápas, Západočeši se tentokrát představí na ledě Mountfieldu.