14 vteřin hrůzy stálo Plzeň bodový zisk

Ženy: HC 2001 Kladno – HC Lasselsberger Plzeň 3:1. Plzeňské hokejistky se snažily navázat na úspěch mládežnických družstev Plzně výhrou nad stříbrným Kladnem. V polovině utkání se prosadila v dvojnásobné přesilové hře Staňková, během tří minut vyrovnala kladenská Nováková. Pak se dlouho hrálo nahoru dolů, aby rozuzlení přineslo čtrnáct vteřin v 57. minutě, kdy domácí vstřelili dvě branky a zvítězili. Za Plzeň nastoupila staronová výtečná plzeňská hráčka Martina Gregorová (Zralá).

HC 2001 Kladno - HC Škoda Plzeň

3:1
0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 34. Nováková L. II (Melicheríková), 57. Melicheríková (Nováková L. II), 57. Vacková (Pavelcová). Vyloučení: 5 – 10. Využití: 0 - 1. Zásahy brankářek: 27 – 34.

HC 2001 Kladno

Hůlková – Bednářová, Kozlerová, Fialová J., Pellarová – Nováková L. II, Melicheríková, Garažiová – Vacková, Pavelcová, Velcová.

Kopejtková – Mannová, Krauzová, Timofijová, Knotková – Staňková, Zahálková, Szelongová – Nováková L. I, Dvořáková, Outlá – Kotousová, Gregorová

Eliška Zahálková 0 0 0 0 0

První šanci v nové ligové sezóně měla po pár vteřinách hry Szelongová, která prokličkovala mezi kruhy a trefila Hůlkovou do lapačky. Kladenská děvčata poprvé výrazně zahrozila v 6. minutě, když tlak v útočném pásmu zakončila Melicheríková střelou z otočky pouze do náruče brankářky Kopejtkové. Přesilová hra Plzni moc nepomohla, větší šance přišly na přelomu třetiny, nejprve kladenská Kozlerová vypálila od modré, puk Kopejtková vykopla, stejně si brankářka poradila i s dělovkou Melicheríkové z deseti metrů, na druhé straně se Zahálková protáhla ke střele těsně nad ledem, kterou s námahou vytlačila Hůlková betonem mimo tyče. Ve 12. minutě byla poprvé vyloučená vloni kladenská Szelongová a její cestu na trestnou lavici lemovaly posměšné pokřiky od diváků, na které plzeňská útočnice reagovala smíchem. Smích jí málem zamrzl na rtech, když se k volnému puku nachomýtla Vacková a její klepavou střelu vyrazila Kopejtková jen reflexivně. Tlak Kladna narůstal, v 17. minutě Melicheríková nahrála Garažiové, která zaměstnala plzeňskou brankářku ranou, kterou po objetí branky vracela do branky opět Melicheríková, Kopejtková ale vleže zasáhla skvěle. V 19. minutě se prezentovala parádním příklepem J. Fialová, ale trefila pouze břevno. Druhou šanci na reparát dostala o pár vteřin později, kdy na trestné lavici byly hned dvě Plzeňanky, ale místo branky trefila svojí kapitánku Pavelcovou.

Pokračující přesilová hra nic zajímavého nepřinesla, až ve 24. minutě se puk po ráně Novákové II vrátil z druhé strany před branku, ale nikdo ho do opuštěné plzeňské svatyně nevrátil. Zajímavá byla kladenská přesilová hra z 26. minuty, to Kopejtková nejprve holí vyrazila golfový úder J. Fialové a poté famózně vychytala dorážku Garažiové. Ve 29. minutě měla dvojnásobnou výhodu Plzeň a i když nejprve Szelongová neuspěla prudkým tahem, tak poté Mannová žabičkou po modré čáře našla Staňkovou a ta po ledě prostřelila Hůlkovou – 0:1. Kladno zapnulo na vyšší rychlostní stupeň a v přesilové hře zásluhou Pavelcové, která tělem tečovala ránu Kozlerové, trefilo tyč. Kdyby ve 33. minutě své šance využily Staňková se Zahálkovou, mohlo se utkání vyvíjet jinak, ale ten, kdo dal gól, byl kladenský soupeř. Lucie Nováková II vystřelila z levého kruhu a ač brankářka Plzně dělala s rukama úplná kouzla, puku v cestě do branky nezabránila – 1:1. Kladno se ihned pustilo s novou vervou do soupeře a ve 35. minutě nejdříve Pavelcová neprotlačila puk za ležící Kopejtkovou a Mannovou a pak Melicheríková zakončila akci dva na jednoho střelou těsně vedle vzdálenější tyčky. Plzeň dokázala kontrovat pouze střelou Zahálkové, která tímto zakončila pohlednou akci Knotkové.

Třetí třetinu začala lépe Plzeň, Staňková ale z úhlu Hůlkovou nepřekvapila. Veselo pro Plzeň mohlo být ve 43. minutě, kdy na kladenskou strážkyni upalovaly Dvořáková s Novákovou I, ale prvně jmenovaná volila střelu mimo branku namísto přihrávky. O minutu později se Zahálková prosmýkla až před Hůlkovou, střelu však nasměrovala opět vedle tyčky. Ve 47. minutě sehrálo Kladno krásnou formu přesilové hry, kde se dvakrát zaskvěla Nováková II - nejprve neúspěšně dorážela střelu J. Fialové, aby poté tečovala přihrávku Vackové do tyčky. Celé čtyři minuty od 50. minuty patřily hlavně plzeňské Zahálkové, která zkoušela překonat Hůlkovou ránou z otočky, pak sice puk do branky dostala, ale kopnutím, a na třetí pokus prokličkovala až mezi kruhy, střelu však nasměrovala do připravené náruče kladenské gólmanky. Závěr zápasu patřil jednoznačně Kladnu. V 54. minutě vytlačila Kopejtková se štěstím mimo tyče střelu Melicheríkové, stejná hráčka v přesilové hře trefila spojnici brankové konstrukce. Po skončení přesilové hry ale Kladno konečně protrhlo gólovou nůši a v hlavní roli byla Petra Melicheríková. Ta se nejprve protáhla podél mantinelu a Szelongové a ve vstřelení branky mezi betony Kopejtkové jí nezabránila ani obětavá žabička kapitánky Plzně Mannové – 2:1. Euforii umocnila akce o čtrnáct vteřin později, kdy Pavelcová přihrála do střelecké pozice Vackové a ta příklepem vymetla všechny plzeňské pavučiny – 3:1. Závěrečný tlak Plzně už vyšel vniveč a tak se první samostatné nájezdy, které by následovaly po remíze, nekonaly.