Plzeňské hokejistky jsou čtvrté v republice

Ženy: HC 2001 Kladno – HC Lasselsberger Plzeň 4:5 s.n.. Posledním zápasem v sezóně potvrdily hokejistky Plzně, že jejich čtvrté místo v republice není náhodné. V zápase, po kterém následovalo předávání stříbrných medailí domácím hokejistkám, dvakrát vedly, a i když v závěru třetí části prohrávaly o dvě branky, mocným finišem utkání vyrovnaly a v samostatných nájezdech vyhrály. Parádní výkon předvedla brankářka Plzně Karolína Šimůnková, která pochytala 38 střel a hlavně skvěle zvládla samostatné nájezdy, čímž si připsala první ligovou výhru, pod kterou se podepsala.

HC 2001 Kladno - HC Škoda Plzeň

4:5sn
1:1, 0:1, 3:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 2. Zahálková, 26. Dvořáková (Gregorová), 54. Szelongová (Mannová), 60. Mannová (Zahálková), rozhodující nájezd proměnila Szelongová - 43., 50. Melicheríková (na první Nováková L. II, na druhý Flachsová), 8. Radostová (Nováková L. I), 53. Padevětová (Vojáková). Samostatné nájezdy: úspěšná Szelognová (PLZ), neúspěšné Fialová J., Padevětová, Melicheríková (všechny KLA), Dvořáková, Zahálková (PLZ). Vyloučení: 3-4. Využití: 0-1. V oslabení: 0-0. Diváci: 100. Zásahy brankářek: 24 - 38.

HC 2001 Kladno

Garažiová - Vojáková, Kozlerová, Vacková, Radostová, Fialová J., Nováková M. - Nováková L. II, Melicheríková, Flachsová - Honická, Pavelcová, Padevětová - Pellarová, Nováková L. I, Kiribuchi N.

Šimůnková - Mannová, Krauzová, Knotková, Timofijová - Jaklová, Zahálková, Szelongová - Outlá, Dvořáková, Gregorová - Kotousová

Ve 2. minutě se k první střele zápasu dostala domácí Vacková, z pravého kruhu trefila držadlo hole brankářky Šimůnkové. Na druhé straně se musela červenat Garažiová, když propustila výstrojí nahození Zahálkové ze středního pásma – 0:1. Ve 4. minutě našla Flachsová před plzeňskou brankou Melicheríkovou, která střelou po ledě Šimůnkovou nepřekonala. Ta se zaskvěla také při akci stejné hráčky v 6. minutě, když příložníkem zabránila zasunutí puku do branky zpoza ní. V 8. minutě už takové štěstí neměla, když neviděla střelu Radostové od modré čáry, která zaplachtila až do branky – 1:1. Plzeň si následným tlakem kolem brankoviště vynutila faul, ale v přesilové hře neuhlídala Flachsovou a Melicheríkovou, avšak tuto dvojici parádně vychytala Šimůnková. Flachsová využila v 17. minutě zaváhání Krauzové, rychlými kličkami se dostala před brankářku, ta její střelu vytáhla výstrojí mimo tyče, stejně si poradila s táhlou střelou Vackové. Nejkrásnější akce přišla v 19. minutě – J. Fialová našla úžasnou přihrávkou přes celé kluziště na modré čáře N. Kiribuchi, která blafák provedla dobře, ale ještě lépe zakročila Šimůnková a udržela vyrovnaný stav.

Ve 24. minutě hrála Plzeň přesilovou hru, ve které se nejprve zaskvěla Honická, která natřikrát zastoupila Garažiovou na brankové čáře, ovšem ani jedna z nich nezabránila Dvořákové, aby několikanásobnou dorážkou dotlačila po pár desítkách vteřin puk za brankovou čáru – 1:2. Kladnu se následně nevydařila vlastní přesilová hra, ve 32. minutě navíc Šimůnková vychytala L. Novákovou II, jedovatou dorážku Flachsové a skluzem k druhé tyči zneškodnila i nájezd Melicheríkové z levé strany. Plzeň se osmělila ve 35. minutě, kdy Zahálková v akci dva na jednu vystřelila do Garažiové, která chytila také následnou dorážku Gregorové, ránu Zahálkové z 38. minuty vykopla do rohu. Poslední šancí byla chytrá akce Padevětové, kterou chytila Šimůnková na brankové čáře.

Začátek třetí části našel v lepším rozpoložení Kladno, které zásluhou dvojnásobné střely Melicheríkové vyrovnalo – 2:2. Ve 49. minutě odnesla tvrdý střet u kladenské střídačky lehkým zraněním plzeňská Ovsjannikovová. Kladenská gólmanka se ukázala v dobrém světle v 50. minutě, kdy vytlačila bombu Mannové lapačkou do rohu. Z protiútoku využila Melicheríková toho, že postupně upadly Krauzová s Knotkovou, a střelou nad lapačku poprvé v utkání převážila vedení na kladenskou stranu – 3:2. V 52. minutě si Šimůnková dodala jistoty, když v zahuštěném brankovém prostoru našla letící puk a chytila ho do lapačky. Dva parádní zákroky si schovala i pro Melicheríkovou, které dvakrát nedopřála možnost hattricku. Přesto nemohla stačit na akci po ose J. Fialová – Vojáková a zakončující Padevětové, která sama před brankou nezaváhala - 4:2. Bleskovou odpovědí byla branka, kterou z brankové čáry vsítila Szelongová - 4:3. Plzeň poté začala tlačit a vyrovnání viselo ve vzduchu až do 60. minuty, kdy po tlaku vybojovala na čárkách puk Zahálková, vypálila na Garažiovou a dorážku úspěšně přetavila v gól Mannová - 4:4.

O bonusový bod tak musely bojovat hokejistky v samostatných nájezdech. Jedinou úspěšnou střelkyní byla ve třetí sérii plzeňská Szelongová, která rychlou střelou nedala Garažiové šanci, naopak plzeňská Šimůnková nejprve vyrážečkou vychytala J. Fialovou, poté lapačku nastavila proti střele Padevětové a nakonec masku proti tvrdé ráně Melicheríkové. Plzeňské hráčky tak s radostí oslavily v chumlu získané čtvrté místo v republice a Kladno, to si užívalo zisk stříbrných medailí, které hráčky oslavily šampaňským a dortem ve tvaru číslice 2.