Hokejový zázrak - Plzeňanky vyhrály díky gólu z poslední vteřiny!

Ženy: HC Lasselsberger Plzeň – HC 2001 Kladno 3:2. Tak tohle se nevidí každý den! Dvě třetiny se v ČEZ Aréně hrálo podprůměrné ligové utkání, které mělo pramálo společného s nasazením, přesto hned čtyřikrát zvonila branková konstrukce. Kladno dlouho drželo jednogólové vedení, nabyté v úvodu druhé třetiny. Plzeň ale dvěma zásahy v rozmezí 43 vteřin strhla vedení na svoji stranu. Avšak Kladnu, přestože vyrovnalo 50 sekund před závěrem třetiny, vítězství souzeno nebylo. V posledních vteřinách ujela Eliška Zahálková a v čase 59:59 vstřelila vítězný gól.

HC Škoda Plzeň - HC 2001 Kladno

3:2
0:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 48., 60. Zahálková (na první Szelongová), 47. Outlá (Gregorová) – 22. Pavelcová (Pellarová), 60. Nováková L. ml. (Fialová). Rozhodčí: Růžičková – Bouzek, Brček. Vyloučení: 12:6. Využití: 0:1. Zásahy brankářek: Kopejtková 33 – Hůlková 24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Kopejtková – Mannová, Krauzová, Timofijová, Knotková – Szelongová, Zahálková, Kotousová – Outlá, Dvořáková, Gregorová – Ovsjannikovová

HC 2001 Kladno

Hůlková – Bednářová, Kozlerová, Pellarová, Fialová J. – Radostová, Melicheríková, Nováková L. ml. – Garažiová, Pavelcová, Nováková L. st.

Eliška Zahálková 2 0 2 0 0

Úvod utkání ovlivnila srážka J. Fialové se Szelongovou, která si při nárazu na mantinel pochroumala ruku a žebra. Plzeň v nabídnuté přesilové hře pálila zásluhou Zahálkové do tyčky, dorážku Ovsjannikovové hostující brankářka chytila. Ve 4. minutě zkoušela Pavelcová štěstí střelou mezi nohama couvající Mannové, Kopejtková puk zastavila a přikryla lapačkou. Větší šanci měla o minutu později Pellarová, jejíž nahození od modré čáry olízlo plzeňskou tyčku. V 7. minutě, při vyloučení Knotkové, vystřelila Jana Fialová zápěstím od modré čáry a potřetí zněla tyč, tentokrát Kopejtkovou zachránilo břevno. Poté v oslabení využila zaváhání Fialové plzeňská Zahálková, její bekhendovou střelu ale Hůlková skvěle chytila do lapačky. Ve 12. minutě si Plzeň vyměnila přesilovkovou roli s Kladnem, ale nic nevymyslela, až v samotném závěru se ke střele dostala Dvořáková, leč Hůlková na zemi kralovala. Velkou šanci mělo Kladno v rozmezí dvou minut, kdy byly postupně za sebou vyloučeny Knotková, Kotousová a Krauzová, která přišpendila na mantinel explzeňskou Novákovou, ale ani tato dlouhotrvající dvojnásobná přesilovka Kladnu ke gólu nepomohla – kromě golfového úderu Kozlerové se nic závažného nestalo.

Druhou třetinu začalo Kladno aktivněji a brzy se radovalo z gólu. Pellarová chytře tečovala puk před branku, kde se z otočky prosadila Pavelcová – 0:1. Ve 24. minutě hrálo Kladno opět přesilovou hru pěti proti třem a tentokrát se jí podařilo několikrát vystrašit plzeňskou brankářku – nejprve Pavelcová ujela po pravé straně, nasadila do blafáku, který ale dobře přečetla brankářka a vychytala ho, poté Nováková ml. dorážela osamocená u tyčky Plzně, Kopejtková ovšem čarovala. Ve 29. minutě se po dlouhé době ukázaly největší hvězdy obou týmů – nejprve Zahálková prokličkovala až před Hůlkovou, zkusila blafák, který ale kladenská gólmanka akrobaticky zachytila do výstroje, z protiútoku pak zaútočila Melicheríková, která svojí precizní bekhendovou střelu nasměrovala jen do spojnice plzeňské branky. Kladno mělo i nadále více ze hry, ve 36. minutě měla Nováková ml. tři obrovské šance, kdy nejprve tečovala střelu Pavelcové do výstroje Kopejtkové, která vychytala i její dorážku, třetí střelu pak kladenská útočnice nasměrovala do boční sítě. Ve 39. minutě opět Nováková ml. napálila přihrávku od Melicheríkové do plastronu Kopejtkové, vyraženou střelu vracela do branky Melicheríková, plzeňská brankářka ale zakročila betonem. Poslední šanci třetiny měla nadvakrát plzeňská Kotousová, která nejprve minula prázdnou branku a poté nevyužila svého osamoceného postavení před Hůlkovou a svojí střelu nasměrovala jen doprostřed branky.

Hned v úvodu poslední třetiny vystrašila Kopejtkovou vysoká střela Melicheríkové, která využila zaváhání Timofijové na obranné modré a chvíli po ní také Nováková st., která unikajíc středem hřiště volila střelu mezi betony – Kopejtková si místo pohlídala. Ve 45. minutě opět na plzeňském ledě zvonilo, Pellarová z pravého kruhu trefila protější tyč. Plzeň byla nucená zvýšit aktivitu a prvním náznakem byl sólový průjezd Mannové celým útočným pásmem a střela do hrudi Hůlkové. Ve 47. minutě už ale bylo vyrovnáno – Gregorová neztratila puk, bekhendem ho poslala do vřavy před brankou Kladna, kde se nejlépe zorientovala Outlá a procpala puk do sítě – 1:1. Neuběhla ani minuta a Plzeň vedla – Pavelcová zachybovala, čehož využila Zahálková a střelou k protější tyči strhla vedení na stranu domácích – 2:1. Kladno opět začalo hrát naplno, ale ani 86 vteřin trvající dvojnásobná přesilová hra vyrovnání, ba ani šance nepřinesla. V 54. minutě opět chybovala Timofijová, která před vlastní brankou nastřelila číhající Radostovou, ta však zamířila jen do hrudi Kopejtkové. V 58. minutě už Kladno tlačilo Plzeň, seč mohlo, z čehož vyplynula rána J. Fialové, kterou Melicheríková chytře tečovala před plzeňskou svatyni, kam si najela Garažiová a svojí střelu poslala milimetry vedle levé tyčky. Plzeň náporu odolávala jen za cenu faulů a když se na trestné lavici sešly Knotková s Krauzovou, mělo Kladno opět šanci dvojnásobnou. A tentokrát už jí nezahodilo – trenér Kladna Dalibor Pasker odvolal Hůlkovou z branky a šest útočících hráček bylo i na Kopejtkovou moc – ta sice zlikvidovala příklep Melicheríkové i následné dorážky, po buly ale vypálila od modré Fialová, Kopejtková puk vyrazila přímo na hůl Novákové ml. a ta ho zametla přesně k tyči – 2:2. Chvíli poté samotná střelkyně faulovala a hrálo se čtyři na čtyři. Když už se schylovalo k samostatným nájezdům, ujela po pravém křídle Zahálková a bekhendovou střelou pod břevno strhla v čase 59:59 před koncem utkání vítězství na stranu Plzně – 3:2.