HC Škoda Plzeň - HC 2001 Kladno

3:7
1:2, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 14., 21. Szelongová (na první Mannová), 51. Zahálková (Szelongová) - 15., 49., 54., 58. Melicheríková (2x Flachsová, Fialová), 20. L. Nováková II (Flachsová), 30. Flachsová (L. Nováková II), 37. J. Fialová (Melicheríková). Rozhodčí: Uřídil - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 10-9. Využití: 3-1. V oslabení: 0-0. Diváci: 30. Zásahy brankářek: Kopejtková 42 - Garažiová 13.

Kopejtková - Mannová, Krauzová, Knotková - Kotousová, Zahálková, Szelongová - Outlá, Dvořáková, Gregorová - od 54. Jaklová

HC 2001 Kladno

Garažiová - Vojáková, Vacková, Kozlerová, J. Fialová - Flachsová, Melicheríková, Nováková L. II - Padevětová, Pavelcová, Honická - Kiribuchi N., Pellarová, Radostová, Nováková L. I - od 59. Nováková M.

První velkou šanci zápasu měla kladenská dvojice L. Nováková II, Flachsová, ale ani jedna si svými střelami na Kopejtkovou v brance Plzně nepřišla. V následné přesilové hře Kladna si paradoxně největší šanci vypracovala domácí Zahálková, která z brejku netrefila branku. Tu hájila Garažiová, klasicky hrající na postu útočnice, a v 7. minutě se štěstím chytila střelu Outlé od modré i bezprostřední dorážku Gregorové. V 9. minutě se prezentovala explzeňská L. Nováková I, když nejprve připravila střeleckou pozici pro Pellarovou, která jen těsně minula pravou tyčku, a poté si kličkou na Krauzovou vykoledovala faul. V přesilové hře měla obrovskou šanci její jmenovkyně, ale byla příliš blízko Kopejtkové na lepší zakončení. Z gólu se první radovali domácí ve 14. minutě, kdy přesilovou hru využila Szelongová střelou od modré čáry – 1:0. S bleskovou odpovědí přišla Flachsová, ale ze dvou metrů zamířila jen do náruče Kopejtkové. V pokračujícím náporu pak dostala na pravém kruhu příliš mnoho prostoru Melicheríková a golfovým úderem od tyčky vyrovnala – 1:1. Plzeňské hráčky s vědomím, že proti nim stojí v brance hráčka z pole, se snažily střílet ze všech pozic. Při Garažiové také stálo štěstí, když proti střele Szelongové zakročila vyrážečkou a puk se zastavil těsně před brankovou čarou. V závěru třetiny, při hře čtyř proti čtyřem, se do zakončení protlačila Flachsová, její pokus vykopla betonem Kopejtková, L. Nováková II si před prázdnou brankou našla puk a skórovala – 1:2.

Druhou část začala Plzeň přesilovou hrou čtyř proti třem, kterou využila čtrnáct vteřin po zahájení Szelongová střelou od červené čáry, kterou si Garažiová srazila holí do branky – 2:2. Ve 26. minutě ujela osamocená Melicheríková, ale blafákem si na Kopejtkovou nepřišla, ta vleže vychytala i dorážku dojíždějící Pavelcové. Stejná situace se opakovala ve 30. minutě a opět s dobrým koncem pro Plzeň. O pár vteřin později však ruce Kladenských vyletěly nahoru, když si v útočném pásmu našla puk Flachsová, udělala kličku Knotkové a střelou od betonu zvýšila na 2:3. Plzeň se nepoučila z předchozích chyb a v obraně kupila chybu za chybou, čehož využívaly rychlonohé hráčky Kladna. Tak jako ve 34. minutě, kdy opět našlápla Melicheríková, tentokrát z levé strany, ale další blafák opět vychytala Kopejtková. Ve 37. minutě ujela s Melicheríkovou Flachsová, první jmenovaná akci dvě na jednu zakončila neúspěšnou střelou, leč puk se poté dostal k volné J. Fialové, která s využitím zakrytého výhledu plzeňské brankářky trefila přesně pod břevno – 2:4. Plzeňská střídačka dostala v závěru třetiny trest pro hráčskou lavici a v přesilové hře měla na holi další gól Flachsová, ranou z první ale trefila pouze tyč.

Ihned v úvodu poslední části našla Flachsová před brankou volnou Melicheríkovou, její příklep chytila Kopejtková do náruče. O dvě minuty později si na střelu sjela z obrany J. Fialová, ale bekhendem plzeňskou brankářku nepřekonala, stejně jako dorážející L. Nováková II. Ve 49. minutě se opět měnilo skóre, když se nezastavitelná Melicheríková řítila z pravé strany na Kopejtkovou, střelou mezi betony jí překonala – 2:5, po následném pádu ale v plné rychlosti narazila na mantinel a otřesená opustila hřiště za doprovodu spoluhráček. V 51. minutě se Plzni otevřela šance na snížení, když dostala výhodu dvou hráček v poli a po sérii nepřesností před brankou Kladna vzala za brankou puk Zahálková, která se vytočila před branku a střelou do horního růžku překonala Garažiovou – 3:5. Veškeré naděje Plzně zmařil šestý gól Kladna v 54. minutě, to akci dvojice Melicheríková, Flachsová zakončila gólovou kombinací prvně jmenovaná a zkompletovala hattrick – 3:6. Tečkou za zápasem, který pohřbil naděje Plzně na atakování třetího místa, byl čtvrtý gól Melicheríkové, která využila špatného střídání plzeňských obránkyň a po samostatném úniku trefila přesně nad lapačku Kopejtkové – 3:7.