Dorostenci smetli Havlíčkův Brod

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Rebel Havlíčkův Brod 6:1. Plzeňští mladíci si na svých moravských vrstevnících doslova smlsli. Přehráli je rozdílem třídy a zaslouženě na jejich konto putují další tři bodíky, kterými tak završují stoprocentní domácí víkend. V utkání se nejvíce dařilo útočnému duu Hájek - Erben, jež dohromady nasbíralo šest kanadských, rozhodně nezklamal ani Makarovič, který v brance zaskakuje marodícího Krále.

HC Škoda Plzeň - HC Rebel Havlíčkův Brod

6:1
1:0, 4:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Hrbas (Hájek), 23. Erben (Hrbas), 26. Hájek (Erben, Noga), 32. Erben, 35. Němec (Erben), 53. Noga (Blumentrit) - 50. Borek (Richter, Kubát). Rozhodčí: Hornáček - Šmíd, Brejcha. Vyloučení: 9:4 Kvapil (PLZ) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 48. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Makarovič - Varačka, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit, Mrázek - Pour, Pejchar, Němec, Faschingbauer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Beran, Vizinger.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Dolejš - Bancíř, Ambrož, Hejna, Borek, Pecen, Richter, Tverďák - Novák, Matis, Zmek, Vaneček, Szilva, Zdražil, Kubát, Doležal Jakub, Honza, Doležel Ondřej, Havel, Ondráček, Novák.

Petr Vizinger 0 0 0 0 4

V úvodu utkání byl vyloučen Jakub Culek, a hosté tak získali možnost přesilové hry. Nenaložili s ní však vůbec dobře, do útoku se více dostávali modrobílí, ani jedna střela ale Dolejše nezaskočila. Na sklonku šesté minuty se přes nepřipravený havlíčkovský obraný val procpal Pour, střílel však v tísni a nepřesně a ani dorážky Němce a Berana se neujaly. O dvě minutky nato střílel Váchal z dobré pozice vysoko nad. Pak však na hanbu putovali i hosté a Plzeňané trestali. Marek Hrbas vystřelil od modré a puk se najednou třepotal v síti. Domácí se i dále tlačili dopředu, povzbuzeni střeleckým úspěchem. V 15. minutě se jako štika protáhl do sólíčka hostující Matuš Matis a Plzeňan Makarovič se blýskl výborným postřehem. Chvíli před sirénou pálil nebezpečně Tverďák, vzápětí tečoval Novák, puk však zamířil mimo.

Hned na začátku se Plzeňané probojovali do útoku a po jednom z faulů se klidně mohlo pískat trestné střílení, ale i přes hlasitou nevoli z plzeňské střídačky zůstal hlavní sudí neoblomný a poslal hosty "jen" na dvě minuty na trestnou. Modrobílí se nehněvali dlouho, protože ve třiadvacáté minutě zvýšil hubený jednogólový rozdíl Stanislav Erben. A to nebylo všechno. Šťastný střelec pak krásnou přihrávkou z rohu kluziště našel najíždějícího Radka Hájka, který při absenci Tomáše Pacandy nosil kapitánské céčko, a ten se nemýlil. Hosté zahrozili až po půlce třetiny, kdy Vaněčkovu střelu tečoval Matis, ale Makarovič se obelstít nenechal. Z následujícího protiútoku znovu zaúřadovala plzeňská šestnáctka Erben. Nad vzápětí pálil Culek. Modrobílí si i nadále dělali s jakoby unavenými hosty, co chtěli. Nezastavilo je ani oslabení.Stanislav Erben znovu z rohu vybídl ke skórování dalšího spoluhráče a Martin Němec příležitosti nepohrdl.

Při Hájkově trestu měl velkou šanci na hokejce po Honzově přihrávce Havel, ale nemířil mezi tři tyče. Havlíčkův Brod byl dlouho víceméně neškodný i při dvojnásobné přesilové hře, ale pak se puk dostal na modrou, kde čekal Borek a Makarovič neměl nárok. Aktivní Erben mocně stíhal vidinu hattricku, ale při svém malém úniku ve třiapadesáté minutě pálil mimo. Do střeleckých listin se pak zapsal Noga, jenž zužitkoval Blumentritovy nahrávky. Hosté hráli o minutu později dvě po sobě jdoucí přesilovky, v nichž největší šanci spálil kapitán Zdražil. Lasselsberger si tak naprosto po právu připisuje další body do tabulky a potvrzuje pravidlo, že na svém ledě je prostě neomylný.

Václav Fürbacher (asistent trenéra Plzně): Výsledek je naprosto zasloužený, odpovídá tomu, co bylo na ledě. My jsme daleko lépe bránili, a to rozhoduje. Byli jsme také v útoku konečně produktivní. Je dobře, že na klucích, kteří nemají místo v sestavě jisté, byla od začátku vidět chuť se porvat. Věřím, že jim to vydrží. Hájek s Erbenem mají v sobě ohromný potenciál. Standa Erben byl ze začátku sezóny zakřiknutý a je dobře, že dneska ty góly dal. Myslím, že by tato souhra mohla být dlouhodobá.