Dorost obral Havlíčkův Brod o dva body

Havlíčkův Brod - Dorostenci: HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Lasselsberger Plzeň 4:5 sn. Plzeňští dorostenci v sobotním utkání navázali na své předchozí venkovní vítězství a udolali Havlíčkův Brod na samostatné nájezdy. Modrobílí mladíci, kterým se překvapivě daří sbírat výhry více venku než doma, dokázali obrátit vývoj zápasu, ve kterém ještě v úvodu třetí třetiny ztráceli, a připisují si tak další dva body.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Škoda Plzeň

4:5sn
2:1, 2:2, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Kulhánek (Ondráček), 13. Havel (Matis, Honza), 36. Borek (Hejna, Zdražil), 40. Kubát (Bancíř) - 5. Hrbas (Hájek), 27. Erben (Mainer), 39. Mainer (Erben), 46. Hájek (Hrbas, Pacanda), rozhodující nájezd Vizinger. Rozhodčí: Pokorný - Kukeně, Samuel. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 110. Střely na branku: 19:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Dolejš - Ambrož, Bancíř, Borek, Hejna, Kulhánek, Pecen, Plutnar - Doležal Jakub, Doležal Ondřej, Havel, Honza, Kubát, Matis, Novák Erik, Novák Matěj, Ondráček, Račanský, Szilva, Zdražil.

Makarovič (od 41. Král) - Blumentrit, Hrbas, Karpíšek, Kvapil, Mrázek, Špaček, Varačka - Culek, Erben, Hájek, Mainer, Noga, Pacanda, Pašek, Váchal, Vizinger.

Petr Vizinger 1 0 1 0 0

Domácí do utkání vstoupili impozantně, hned po čtyřiceti vteřinách se z vedoucí branky radoval Kulhánek. Plzeňská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, v páté minutě srovnal stav zápasu Marek Hrbas. Havlíčkův Brod si vedení sebral na svou stranu zpět opět ve třinácté minutě díky spolupráci Matise, Honzy a pálícího Havla. Hostujícímu celku se již do konce první dvacetiminutovky nepodařilo vyrovnat, a tak do kabin odcházeli spokojenější domácí borci. I když v úvodu druhé části nechal Lasselsberger soupeři dvojnásobnou početní převahu, radovala se v sedmadvacáté minutě Plzeň díky Erbenovi, který beze zbytku zužitkoval Mainerovu příhru. Zápas byl jako na vážkách i dál. V 36. minutě přidal třetí domácí branku Borek. Modrobílí srovnali dvě minuty před sirénou díky Mainerovi, jemuž nahrávku oplatil Erben. Ale domácí ještě do přestávky znovu skórovali! Trefil se Kubát. Do třetího dějství nastoupil již v plzeňské brance Tomáš Král, který vystřídal do té doby chytajícího Makaroviče. Hostujícímu výběru se během poslední třetiny podařilo srovnat, když se trefil Hájek, a tak bylo skóre nerozhodné. Ani prodloužení vítěze neurčilo, na řadu pak přišly nájezdy. V nichž byl jediný úspěšný plzeňský Vizinger a Plzeň mu může děkovat za další prémiový bodík.