Modrobílí začínají další týden přípravy pěkně zostra, v rámci západočeského derby míří na led Energie.

Přátelsky ONLINE: KARLOVY VARY vs. PLZEŇ od 17:30!

HC ŠKODA PLZEŇ

KV Arena, Karlovy Vary
3. září 2024
přátelské utkání

Oba celky v loňském roce zkřížily hokejky hned šestkrát. V přípravě Energie uspěla 2:1 v samostatných nájezdech a 5:2, v extralize pak započala vítězstvím 3:2 v prodloužení a 4:1. Pak se ale karta obrátila. Indiáni odpověděli vítězstvím 4:3 a podmanili si hokejový svátek pod širým nebem v německém Klingenthalu v poměru 5:2. Letos ale lépe začali Energetici, kteří v Plzni slavili po výsledku 4:2. Jak si Škoda povede nyní?

Z tábora soupeře
Karlovy Vary zatím mají v zádech stejně jako Plzeň šest přípravných duelů. Na úvod letních zápasů dvakrát nezvládly samostatné nájezdy - nejprve v Sokolově, následně i doma s Litvínovem. Pak se karta obrátila, Energie zapsala tři vítězství. Univerzitní tým z USA Cornell Big Red přehrála 3:0, v derby na ledě indiánů slavila 4:2 a vyvedla se i odveta s Vervou 3:0. Poslední střetnutí ale po fotbalovém výsledku opanovali Bruslaři 1:0.

Indiáni z šesti utkání zaváhali jednou a právě s Karlovými Vary. První gól utkání padl až přesně v jeho polovině, na trefu Holešinského ovšem ještě do druhé pauzy reagoval Kružík. V poslední části dokonal obrat Šír, leč v padesáté minutě srovnával Urban. Prodloužení po chvilce odmítl Čihař a do prázdné uzavřel střelecký výčet Redlich.

Po vzájemném souboji ještě na Plzeň čeká odveta s německým Crimmitschau a generálka na extraligu v Soběslavi s jihočeským Motorem. Energie zase ještě zavítá na led Pirátů a Bruslařů.

3.9.2024 HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 17:30

6.9.2024 HC Škoda Plzeň - Eispiraten Crimmitschau 19:00 - Vstupenky ZDE!

12.9.2024 Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 17:30

Výsledky minulých zápasů
Eispiraten Crimmitschau 1
HC Škoda Plzeň 5
(1:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Feser (Wagner) – 3. Indrák, 15. Lalancette (Söderlund, Archambault), 32. Matýs, 35. Lalancette (Archambault), 56. Indrák (Matýs).
HC Škoda Plzeň: Malík (Hrenák) – Malák, Zámorský (A), Piskáček, Skok, Kvasnička, Pšenička, Brůna – Söderlund, Lalancette (C), Archambault – Urban, Lev (A), Rohlík – Indrák, Mertl, Hauser – Matýs, Mužík, Jansa.